تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - گوگل خود را مالک فایلهای کاربرانش می داند !

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir

گوگل خود را مالک فایلهای کاربرانش می داند !

نوشته شده توسط سردبیر شنبه 1391/02/23 نظرات بازدید
شرایط استفاده از سرویس جدید گوگل مالکیت شما را برای فایل های خود محترم می شمارد اما این حق را برای خود فایل می شود که با فایل های کاربرانش که در آنجا آپلود می شود هر کاری بکند !


گوگل درایو پس از Dropbox و Microsoft Skydrive و همچنین Ubuntu One چندمین شرکت عظیمی است که به این بازار وارد می شود و زمانی که گوگل نیاز داشت تا بر طبل تبلیغات سرویس جدیدش بکوبد انتشار این خبر جدید و خبر اعلام میزان دسترسی به فایل های کاربران توسط گوگل در صورت آپلود سر و صدای زیادی بر پا کرد.

با من در ادامه این مطلب همراه باشید ...

یک مقایسه ی کوچک میان این چهار سرویس اشاره شده نشان می دهد که گوگل برای دریافت حق مالکیت فایل های کاربرانش تا کجا به پیش رفته است :

۱- Dropbox: شرایط استفاده
دارایی های شما و امنیت: با استفاده از سرویس ما، شما مالک تمام و کمال فایل های خود باقی می مانید. ما هیچ ادعایی مبنی بر مالکیت آنها نداریم. آپلود این فایل ها به ما هیچ حقی برای مالکیت دارایی های شما نمی دهد بجز حقوق محدودی که برای فعالیت سرویس مورد نیاز است که در پایین به آن اشاره شده است.

۲- Microsoft Skydrive: شرایط استفاده
فایل های شما: بجز مواردی که تحت اجازه نامه ی ما قراد دارد، ما هیچ گونه ادعایی برای مالکیت فایل های شما نداریم. فایل های شما مال شما باقی می مانند. همچنین ما هیچ گونه کنترل و تغییری در فایل هایی که شما یا دیگران در این سرویس قرار می دهید اعمال نمی کنیم.


۳- Ubuntu One: شرایط استفاده
جمع آوری و استفاده از فایل های شما: ما ممکن است فایل ها را به صورتی که مالک آن مشخص نباشد جمع آوری کنیم. اطلاعات جمع آوری شده می تواند از نظر آماری و از نظر میزان فایل هایی که مورد انتقال قرار گرفته شده است بررسی شوند. شما می پذیرید که با قرار دادن فایل ها در سرور ما این فایل ها ممکن است توسط کنونیکال نگهداری و استفاده شوند. کنونیکال ممکن است محتویات آنها را فاش کند تا جایی که منطبق بر قانون باشد یا در صورتی که درخواست قضایی یا حکومتی از ما صورت بگیرد. استفاده های دیگر از این فایل ها همگی منطبق بر سیاست های امنیتی Ubuntu One است.


۴- Google Drive: شرایط استفاده
فایل های شما در سرویس ما: وقتی شما فایل های خود را در سرویس ما آپلود می کنید به گوگل و کسانی که با آن کار می کنند یک اجازه نامه ی جهانی برای میزبانی، استفاده، ذخیره، بازتولید، بهبودسازی، ایجاد کارهای مشتق شده (مانند ترجمه، تطبیق یا هر کاری که باعث شود که محتوای شما بر روی سرویس ما بهتر کار کند)، ارتباط، انتشار، ایجاد تبلیغات، انتشار تبلیغات و توزیع صادر می کنید.

حقوقی که شما در این اجازه نامه اعطا می کنید برای اهداف محدود اعمال و ترویج و پیشرفت سرویس ماست و برای توسعه ی سرویس های جدید. این حقوق حتی در صورت پایان استفاده ی شما از این سرویس و خروج از آن نیز پایدار می ماند.

- این جمله ی آخر بسیار گنگ است. گفته شده است که هدف بهتر کردن سرویس گوگل درایو و توسعه ی سرویس های جدید است. اما این موضوع مورد بررسی بیشتر قرار نگرفته است و می تواند بسیار فراتر از این حرف ها به پیش برود. در یک کلمه برای گوگل هیچ مرزی تعریف نشده است که از فایل های ما چگونه استفاده کند.

همچنین گفته شده است که:
«بعضی از سرویس های ما اجازه ی آپلود فایل ها را می دهد ولی پس از آپلود شما مالک فایل های خود باقی می مانید. در واقع هر چیز که در آن فایل ها وجود دارد مال شما باقی می ماند

- بطور خلاصه گوگل فایل های ما را به مالکیت خود در نمی آورد. اما به خود اجازه می دهد که هر کاری با آن بکند.

شاید این شرایط استفاده آنچنان مساله ی عظیمی نباشد و نتواند گوگل را به صحنه های دادگاهی بکشاند ولی می تواند تعداد زیادی از کاربران را از استفاده از آن منصرف کند.
  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.