تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - پروژه سیستم عامل بومی كشور کلید خورد

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir

پروژه سیستم عامل بومی كشور کلید خورد

نوشته شده توسط سردبیر پنجشنبه 1391/02/14 نظرات بازدید

مدیر نرم‌افزار‌ موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تولید یك محصول هر قدر هم كه پرهزینه باشد، تنها 20 درصد از هزینه‌های آن مربوط به كار می‌شود و 80 درصد به نگهداری و حمایت از محصول مرتبط است.كشت‌كاری در همایش مهاجرت به نرم‌افزار‌های متن‌باز به معرفی پروژه "زمین" به عنوان یك سیستم عامل بومی پرداخت و گفت: "زمین" برگرفته از زیرساخت میزبانی یك‌پارچه نرم‌افزاری است و ما امیدواریم با ایجاد این پروژه بتوانیم شرایط لازم برای دسترسی به شبكه‌ی بومی، امن و ماندگار را فراهم كنیم.

با من در ادامه این مطلب همراه باشید ...

وی با بیان این‌كه در حال حاضر روش‌های فناوری اطلاعات در دنیا با سرعتی بسیار پیش می‌رود، یادآور شد: اگر ما در ایران خود را با سرعت روز دنیا منطبق نكنیم قطعا در پیشرفت و توسعه جا خواهیم ماند.

مدیر نرم‌افزار‌ موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در طراحی سیستم‌های عامل بومی لازم است به مسائل متعدد توجه شود كه یكی از این مسائل مدیریت بْرد_بْرد ذینفعان به شمار می‌رود.

كشت‌كاری با بیان این‌كه در حال حاضر 90 درصد از سرور‌های عمومی كشور از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌كنند، گفت: متاسفانه بیشترین حجم استفاده از سیستم‌های عامل مربوط به سیستمی است كه كنترل آن در دست ما نیست و همین موضوع موجب می‌شود كه ما در معرض انواع حملات و تخریب‌ها باشیم. اكنون این مساله یكی از مخاطرات مهم ما محسوب می‌شود و باید تلاش كنیم به سیستم‌های عامل ملی دسترسی پیدا كنیم. برای رسیدن به این نقطه باید به زیرساخت مناسبی دسترسی داشته باشیم تا در پیگیری امور دچار تكرار نشده و نظمی مناسب داشته باشیم.

مدیر نرم‌افزار‌ موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات هم‌چنین یادآور شد: مهاجرت امری سخت و زمان‌بر محسوب می‌شود و توصیه ما این است كه در بحث مهاجرت تمركز برروی سیستم‌های عامل جدیدی باشد كه دارای انعطاف‌پذیری بالا هستند و توان هماهنگی با زیرساخت‌ها و روساخت‌های كشور را در اختیار دارند.

  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.