تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - نیم نگاهی به رابط کاربری جدید شبکه اجتماعی گوگل

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir

از زمان راه‌اندازی شبکه اجتماعی گوگل پلاس، بارها شاهد اعمال تغییراتی مختلف در بخش‌های این سرویس بودیم تا با توجه به بازخورد کاربران این شبکه، گوگل ظاهر و امکانات سرویسش را با ایده‌آل‌های موجود همگام کند. روز چهارشنبه، وبلاگ رسمی گوگل با انتشار تصاویر و ویدیوهایی، خبر از انجام تغییراتی وسیع در ظاهر شبکه اجتماعی خود را داد.گوگل اعلام کرده است که در ۳۰ روزه اخیر ۱۰۰ میلیون کاربر جدید به گوگل پلاس پیوسته اند و این در حالی است که گوگل پلاس در حال حاضر ۱۷۰ میلیون کاربر دارد یعنی این که پیش از نیمی از کاربران در ماه اخیر به گوگل پلاس پیوسته اند.

با من در ادامه این مظلب همراه باشید ... .. .

رابط کاربری جدید گوگل پلاس، نسبت به ظاهر قبلی، دسترسی‌پذیری بهتری دارد. یک نوار ناوبری عمودی، پایه اصلی ظاهر جدید را تشکیل می‌دهد که از طریق آن می‌توانید اقدام به مرتب‌سازی یا حذف و اضافه اپ‌ها بپردازید.


[http://www.aparat.com/v/806006f5bc7ce182b95c6e67f64ece3c173633]


دو صفحه جدید به بخش ناوبری کنار صفحه اضافه شده‌اند که یکی از آن‌ها، صفحه Hangouts و دیگری Explore نام دارند. از طریق بخش Hangouts می‌توانید دعوت‌هایی از طرف کاربرانی که آن‌ها را به حلقه‌های خود اضافه کرده‌اید را مشاهده کنید و در بخش Explore نیز، اتفاقات داغ گذشته را به کمک دوستان موجود در حلقه خود مرور نمایید.

در طرح جدید قادر خواهید بود تا لیستی از حلقه‌های خود را در بالای صفحه ببینید. همچنین نوار جستجو نسبت به طرح قبلی، عریض‌تر شده و بخش چت نیز به قسمت راست صفحه منتقل شده است.

اما یکی دیگر از تغییرات اعمال شده در طرح جدید گوگل پلاس، صفحه پروفایل کاربران است که از این پس، تصاویر بزرگ‌تری را در خود جای می‌دهد و یک عکس زمینه نیز در پشت تصویر پروفایل افراد قابل مشاهده است. شاید به همین دلیل بد نباشد که حالا نسبت به تغییر و مرتب‌سازی حساب گوگل پلاس خود اقدام نمایید.البته گوگل اعلام کرده است که تغییرات در گوگل پلاس متوقف نخواهد شد و در چند روز آینده نیز شاهد اضافه شدن امکانات و قابلیت‌های جدیدی به آن خواهیم بود که از جمله آنها می‌توان به سفارشی‌کردن اپ‌ها و نوار ناوبری (navigation bar) برای انعطاف بیشتر صفحه‌های پروفایل و تصاویر اشاره کرد.

گوگل پلاس در حال حاضر بیش از ۱۷۰ میلیون کاربر دارد که حدود ۹۰ میلیون نفر از آن‌ها طی دو ماه گذشته عضو این سرویس شده‌اند.

بر اساس اعلام گوگل، ظاهر جدید به‌مرور طی روزهای آینده برای همه کاربران این شبکه فعال خواهد شد.

  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.