تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - خاموش کردن کامپیوترهای ویندوزی از راه دور

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir

خاموش کردن کامپیوترهای ویندوزی از راه دور

نوشته شده توسط سردبیر جمعه 1391/01/11 نظرات بازدید

درون ویندوز قابلیتی هست که می‌توان با استفاده از آن سیستم خود را بصورت ازراه دور خاموش و یا ری‌استارت کرد.این قابلیت برای مکان‌هایی که دارای چندین کامپیوتر است بسیار کارآمد است زیرا با استفاده از یک کامپیوتر می‌توان تمام کامپیوترها را خاموش کرد و نیاز به پیاده‌روی اضافه نیست !


با من در ادامه مطلب همراه باشید ... .. .


پیکربندی

این امکان بطور پیش‌فرض غیرفعال است، پس ابتدا باید آن را فعال کنیم. برای اینکار ابتدا به services بروید. (درون منوی استارت services.msc را تایپ و اینتر بزنید.) در پنجره باز شده به دنبال Remote Registry بگردید و روی آن کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.درون پنجره تنظیمات Startup را روی Automatic تنظیم کرده و برروی دکمه Start کلیک کنید تا سرویس اجرا گردد.در مرحله بعد باید به سراغ فایروال برویم. درمنوی استارت Allow a program را تایپ کرده و اینتر بزنید. در پنجره ظاهر شده برروی Change settings کلیک کنید. درون لیست به دنبال Windows Management Instrumentation (WMI) بگردید و آن را فعال کنید.خاموش کردن از راه دور

برای خاموش کردن کامپیوتر موردنظر از راه دور پنجره Command Prompt را باز کنید. (در منوی استارت Command Prompt را تایپ و اینتر کنید.) بعد از باز شدن صفحه کدنویسی کد زیر را تایپ کنید تا پنجره Remote Shutdown باز شود :

shutdown /i


از پنجره باز شده می‌توانید کامپیوترهایی که قصد دسترسی برای خاموش کردن را دارید اضافه نمایید. همچنین می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که قبل از خاموش شدن کامپیوتر به کاربران هشدار داده شود!اگر نام کامپیوتر مورد نظرتان را نمی‌دانستید می‌توانید از آن کامپیوتر برروی Computer در منوی استارت کلیک راست کرده و Properties را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده نام کامپیوتر نمایش داده خواهد شد.حالا دیگر لازم نیست به همه کامپیوترها سربزنید تا آنها را خاموش کنید!


  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.