تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - استفاده از زبان برنامه نویسی ناشناخته در ویروس Duqu

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir

اگر از دنبال کنندگان اخبار این مجله خبری بوده باشید بی شک بدافزار "داک" را می شناسید؛ چند وقت پیش در این مطلب هرآنچه درباره ویروس Duqu را می بایست بدانیم عنوان کردیم، پس از آن مایکروسافت با مسدود کردن راه خرابکاری دوکو سیستم عامل خود را از شر این بدافزار رهانید؛ هم اکنون نیز با شما هستیم تا آخرین اطلاعیه کمپانی امنیتی کسپراسکای را به سمع و نظر شما عزیزان برسانیم.

کارشناسان شرکت ضدویروس Kaspersky از همه برنامه نویسان خواسته اند تا آنان را در شناسایی زبان برنامه نویسی بکار رفته در یک بخش مهم از ویروس Duqu کمک کنند. این کارشناسان امیدوارند با حل این معما بتوانند به اطلاعات بیشتری درباره نویسندگان این ویروس دست پیدا کنند.ویروس Duqu که در اواسط سال جاری کشف شد و به عنوان نسل جدیدی از ویروس مشهور Stuxnet معرفی شد، از لحاظ ساختار و روش های برنامه نویسی تا حدودی مشابه ویروس Stuxnet است و حتی قسمت هایی از آن با استفاده از برنامه ویروس Stuxnet نوشته شده است.


با من در ادامه این مطلب همراه باشید ... .. .


برخی قسمت های دیگر ویروس Duqu نیز با بکارگیری ابزارهای برنامه نویسی رایج مانند ++ C تهیه شده است. ولی یک بخش از برنامه ویروس Duqu با استفاده از یک زبان و یا ابزار برنامه نویسی ناشناخته تهیه شده که باعث سردرگمی کارشناسان نیز شده است.

شرکت امنیتی Kaspersky می گوید این کد غیرمعمول مختص Duqu است. بسیاری از قسمت های آن مستقیما از استاکس نت گرفته شده است اما برخی از قسمت ها کاملا جدید هستند.

این شرکت نام این بخش را چارچوب کاری Duqu گذاشته است و ذکر می کند که با زبان های C++، Objective C، جاوا،Python، Ada، Lua و زبان های برنامه نویسی دیگر نوشته نشده است.

این بخش از کد Duqu توسط Microsoft’s Visual C++ نسخه ۲۰۰۸ کامپایل نمی شود. واقعیت این است که ممکن است یک زبان برنامه نویسی کاملا جدید برای این تروجان ایجاد شده باشد.


ایران از جمله هشت کشوری که به بدافزار duqu آلوده شده است.
(وجود بدافزار فوق در کشورهایی که با رنگ نارنجی مشخص شده اند هنوز تائید نشده است)


تاکنون پیشنهادات متعددی دریافت شده ولی با توجه به مدت طولانی ای که کارشناسان Kaspersky تا به حال برای شناسایی این زبان و ابزار برنامه نویسی ناشناخته صرف کرده اند، مطمئن هستند که برای بررسی این پیشنهادات و گمانه زنی ها، وقت بسیار بیشتری را باید اختصاص دهند.

  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.