تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - آمار استفاده از مرورگرها (ایرانیان در حال ناامیدی از اینترنت اکسپلورر)

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir
اینترنت اکسپلورر یار و همراه خیلی از ما در اینترنت گردی بوده است ولی حقیقت این است که زمان پادشاهی این مرورگر رو به پایان است. این را فقط ما نمیگوییم آمار جهان و ایران هم همین نظر را دارد. آمار و نمودار درصد استفاده از مرورگرها در ایران نشان می دهد ایرانیان در حال ناامیدی از اینترنت اکسپلورر هستند.

با من در ادامه مطلب همراه باشید ...

اینترنت اکسپلورر مرورگریست که هرکس با اینترنت آشنا باشد آن را میشناشد زیرا به طور پیش فرض بر روی ویندوز موجود است. ولی این مرورگر نسبت به بقیه مرورگر ها ضعف هایی دارد که مهم ترین آن در سرعت اکسپلورر نهفته است. بسیاری از کاربران ( حداقل ایرانیان) به علت آشنا نبودن با مفهوم مرورگر چنین فکر میکنند که این نرم افزار ( IE) به معنای اینترنت است و هیچ راه دیگری برای استفاده از اینترنت وجود ندارد. اما خوشبختانه به تدریج و با بالا رفتن آگاهی عمومی این مرورگر دارد درصد استفاده کاربران ایران را از دست میدهد.
تصویر بزرگتر نمودار درصد استفاده ایرانیان از مرورگرها در ژانویه 2012


همانطور که از نمودار بالا و جدول پایین پیداست بالاخره اینترنت اکسپلورر در ایران هم به زیر 50% استفاده رسید. ولی اگر به آمار جهانی همین ماه ( ژانویه 2012) نگاهی بیاندازیم میبینیم که این مرورگر چند ماهی میشود که از 40% هم کمتر استفاده شده است. حالا این به چه معناست سوالیست که خودتان خوب جوابش را میدانید.


درصد استفاده ایرانیان از مرورگر ها
تغییردرصد استفاده از مرورگر درصد ماه دسامبر 2011 درصد ماه ژانویه 2012 نام مرورگر
-1.66% 51.58% 49.92% اینترنت اکسپلور
0.71% 34.20% 34.91% فایر فاکس
0.77% 9.25% 10.02% گوگل کروم
0.08% 3.47% 3.55% اپرا
0.04% 0.96% 1% سافاری
0.05% 0.54% 0.59% دیگر مرورگرها
*تغییر درصد نسبت به ماه دسامبر 2011 محاسبه شده است.


در مورد باقی مرورگر ها باید بگوییم که جنگ میان گوگل کروم و فایرفاکس همچنان ادامه دارد و این دو مهمترین جایگزین ایرانیان برای IE محسوب میشوند. فایرفاکس و کروم رشدی یکسان داشته اند ولی با این تفاوت که کروم کمتر از 10 % و فایرفاکس بیش از 30 %  کاربران ایرانی را در اختیار دارند. این به معنای محبوبیت فایرفاکس بین ایرانیان است ولی حقیقت این است که دلیل آن فقط ناشناس ماندن گوگل کروم در ایران است زیرا چند ماهی است که در رقابت جهانی کروم گوی سبقت را از فایر فاکس ربوده است و در رده دوم مرورگر ها قرار گرفته است.

  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.