تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - مقاله: فناوری وب 3

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir

مقاله: فناوری وب 3

نوشته شده توسط سردبیر جمعه 1390/10/23 نظرات بازدید
سلام به تمامی شما خوانندگان عزیز مجله پارس

چند وقت پیش مقاله ای رو تحت عنوان "شبکه ملی اطلاعات" برای شما عزیزان توی سایت قرار دادم تا بتونید اونو دانلود و مطالعه کنید. اما این بار با یه مقاله جدید در خدمت شما سروران گرامی هستم که توفیق داشتم به عنوان مشاور علمی در گردآوری و تنظیم اون ایفای نقش کنم.


مقاله پیش رو با عنوان تکنولوژی یا "فناوری وب 3" با نگاهی نسبت به تاریخچه وب، تحولات اخیر صورت گرفته در محتوا و ماهیت صفحات وب رو مورد بررسی قرار میده و نهایتا با طرح ایده هایی جدید در این باره، آینده این تکنولوژی رو به نحوی متفاوت ترسیم میکنه.

شما عزیزان در ادامه همین مطلب میتونید سرفصل ها به همراه چکیده ای از این مقاله رو مطالعه و محتوای اونو در قالب یه فایل PDF دانلود کنید. پس با من همراه باشید ... .. .

دنیای مجازی جهانیست كه با ظهور وب و شبكه اینترنت شكل جدیدی به خود گرفت و به صورت جدی به رقابت با دنیای فیزیكی پرداخت. در ابتدا وب 1 دنیای اطلاعات را متحول ساخت (2000-1990 ) و با ایجاد دسترسی همگانی به اطلاعات مختلف بدون محدودیت های زمانی و مكانی در دنیای فیزیكی، انقلابی شگرف در زمینه دسترسی به اطلاعات و پیشرفت علم ایجاد نمود.

سپس وب 2 و وب سایتهای دوسویه و شبكه های اجتماعی مجازی مطرح شد (2010- 2000) و دنیای ارتباطات را متحول ساخت. دیگر كاربران صرفا دریافت كننده اطلاعات نبودند و خود آنها خوراك سایتها را فراهم می كرند. این ارتباطات دو طرفه و Interactive و جذابیت ناشی از مشاركت در محصول موجب ایجاد سایتهای بزرگی همچون ( Facebook سومین جامعه بزرگ دنیا) ، (Amazone بزرگترین كتابفروشی دنیا) ، (Wikipedia بزرگترین دایره المعارف دنیا) ، (Ebay بزرگترین سوپرماركت دنیا) و بسیاری سایتهای وب دویی دیگر در تمام زمینه های زندگی بشر نمود و كلیه ی روابط اجتماعی ما را تحت تاثیر خود قرار داد.

اما هنوز بشر خواسته های بیشتری از وب داشته و هر روز نیازمندی خود را به آن محسوس تر می بیند و جنبه های بیشتری از زندگی خود را به آن می سپارد و به آن وابسته تر می شود. مثلا Meas از دانشگاه MIT در حال كار بر روی آئینه هائیست كه در حمام به اینترنت متصل می شوند و اگر هنگام مسواك زدن به این آئینه ها نگاه كنید از آخرین اخبار مطلع می شوید. و از این رو سرعت و كیفیت بهره گیری از این دنیای مجازی روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. و همین نیاز است كه فردای وب را خواهد ساخت.

اما آینده وب را تحت عنوان وب 3 معرفی می كنند. این نوع جدید از وب كه در حال ورود به دنیای مجازی است، وب هوشمند یا وب مفهومی نیز خوانده می شود ...


فهرست موضوعات :

1- مقدمه
2- تاریخچه وب
3- تشریح وب 1
4- تشریح وب 2
5- تشریح وب 3
6- تحلیل تکنولوژی وب 3
7- بررسی فناوری های اخیر وب با یکدیگر
8- آینده صفحات وب
9- منابع


دانلود متن کامل مقاله "فناوری وب 3
فرمت فایل: PDF - حجم فایل : 905 کیلوبایت


لطفا من رو از نظرات مفید خودتون بی بهره نذارید دوستان
موفق و پیروز باشید

  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.