تبلیغات
مجله خبری تحلیلی پارس - ضرب‌ الاجل موزیلا به شرکت‌های عرضه کننده گواهی امنیتی

شما عزیزان برای دیدن وبلاگ جدید من می توانید به این آدرس مراجعه نمائید : www.haghighatjoo.ir
بنیاد موزیلا طراح مرورگر اینترنتی فایرفاکس یک هفته به شرکت های عرضه کننده گواهی های دیجیتال SSL فرصت داد تا برای ارتقای امنیت این گواهی ها دست به کار شوند.
 
به دنبال هک شدن این گواهی ها و سوءاستفاده گسترده هکری از آنها شرکت های سازنده مرورگرهای اینترنتی هم برای حفظ اعتبار و شهرت خود در برابر کاربران مجبور به اظهار نظر و واکنش شده اند.در همین حال :
هکر جیمیل اعلام کرد حملات گسترده‌تری در راه است !

هکری که با سرقت و جعل تعداد زیادی از گواهینامه های SSL موفق به نفوذ به جیمیل و همین طور وب سایت های وابسته به سیا، موساد، MI6 شده بود می گوید قصد دارد دامنه فعالیت خود را گسترده تر کند.
در متنی که به زبان انگلیسی دست و پا شکسته در اینترنت منتشر کرده می گوید برای حمله به شبکه های رایانه ای در اسراییل، آمریکا و اروپا امکانات گسترده ای در اختیار دارد و توانسته حملات خود را از طریق دهها ISP ساماندهی كند.

با من در ادامه این مطلب همراه باشید ... .. .

این هکر که اسم مستعار Comodohacker را دارد، می گوید: در کنار سرقت گواهی های دیجیتال شرکت DigiNotar StartCom و همین طور یک شرکت آمریکایی به نام GlobalSign  اطلاعاتی همچون ایمیل ها، بک آپ های دیتابیس ها و اطلاعات مشتریان این سایت ها را به تدریج در آینده نزدیک منتشر می کند.

وی مدعی دسترسی کامل به سرور GlobalSign globalsign.com و Comodohacker StartCom  نیز دارد.


در جریان حمله هکری اخیر به جیمیل و چند سایت دیگر تنها آخرین نسخه مرورگر کروم گواهی های جعل شده هکرها را شناسایی کرد و کاربران دیگر مرورگرهای اینترنتی نتوانستند از این حملات جان سالم به در ببرند
کاتلین ویلسون یکی از مدیران موزیلا می گوید ما اقدامات لازم را برای حفظ امنیت کاربران خود به کار می گیریم و تلاش خواهیم کرد از روش های جدید برای این کار استفاده کنیم.
به گفته وی، بهترین کار در این زمینه همکاری با شرکت های ارائه کننده گواهی های دیجیتال است، اما خود مرورگرها هم در این زمینه اقداماتی انجام خواهند داد.
در همین حال شرکت هلندی دیجی نوتار که جعل گواهی ها با سوءاستفاده از بی دقتی انجام شده مورد انتقاد شدید قرار گرفته و برخی شرکت های بزرگ مانند ادوب هم گواهی های دیجیتال آن را لغو کرده و با آن قطع همکاری کرده اند.
  • انعکاس آخرین اخبار و ارائه جدیدترین مقالات با محوریت ارتباطات و فناوری اطلاعات.